Wiele mówi się o tym, że małe domy parterowe są alternatywą do mieszkania w bloku. Powierzchnia bardzo zbliżona, ale różnica polega na tym, że we własnym domu można na więcej sobie pozwolić. Dużym atutem jest też własny ogród, którego na pewno brakuje, gdybyśmy chcieli zamieszkać w mieszkaniu, w centrum miasta.

 

Projekty domów parterowych mimo tego, że jest mała powierzchnia są bardzo różnorodne. Można się zdecydować na różne ułożenie pomieszczeń i na zastosowanie tych pomieszczeń, bo są osoby, które chciałyby mieć 3 pokoje, a są takie, które wolą 4 pokoje kosztem mniejszej łazienki lub kuchni.

 

Jeśli zależy komuś na bardzo indywidualnych kwestiach, to warto udać się na rozmowę z architektem, który taki domek dla nas zaprojektuje.

 

Na takie małe domy parterowe decydują się osoby młode, młode małżeństwa, które zakładają swoją rodzinę, ale również single i seniorzy, którzy na stare lata, na ten czas odpoczynku chcą zamieszkać sobie w małym domku, w cichej i spokojnej dzielnicy.

 

Plusem takich domów jest też cena, bo wiadomo, że wybudowanie ich to nie jest marzenie nie do spełnienia. Fajne w tym wszystkim jest właśnie to, że na takie koszty wiele rodzin może sobie pozwolić.