Kto z nas nie marzy o jakimś swoim własnym miejscu, o swoim domu i ogródku, gdzie będzie można spędzać te najcieplejsze dni na trawie, w dmuchanym basenie, czy na hamaku. O miejscu, gdzie zimową przed domem wspólnie z dzieciakami ulepi się bałwana. Każdy chciałby mieć swój mały kąt, swoje cztery ściany. Niestety budowa domu dla wielu osób jest zbyt dużym zobowiązaniem finansowym, ale teraz bardzo modne są domy parterowe z garażem.

 

Taki dom nie jest ogromny, przez co koszt projektu, koszt budowy mieście się w dużo niższej kwocie. Teraz też jest wiele firm, które oferują, że taki dom potrafią bardzo szybko postawić, abyśmy mogli szybko zamieszkać. Możecie sobie sprawdzić, jak wyglądają takie małe domki. To, że mają mniejszą powierzchnię dla wielu osób jest jeszcze atutem, bo nie trzeba sprzątać wielkiego domu i nie trzeba go utrzymywać, bo im większy dom, tym większe koszty jego utrzymania.

 

Nowe, małe, parterowe domki z garażem są też teraz energooszczędne. Można zdecydować się w nich na rekuperację, a jeśli chodzi o ogrzewanie, to może np. eko groszek. Wszystko sobie warto sprawdzić i podjąć decyzję, bo jest to lepsza opcja, dlatego, że można wybudować dom w cenie kupna mieszkania w centrum dużego miasta. A dom jednak jest bardziej prywatnym miejscem niż mieszkanie.