Sprawa garażu przy domkach jednorodzinnych to od zawsze temat mocno dyskusyjny. Domki zwykle budujemy w miejscach gorzej skomunikowanych jeśli o komunikację publiczną chodzi, więc posiadanie auta jest koniecznością. Co jednak, kiedy koniecznie chcemy mieć garaż nieco inny niż wszyscy?

Poszukiwania projektu

Zwykle garaż budowany jest na zasadzie miejsca na samochód, rowery i kosiarkę plus kilka niewielkich półek na drobne przedmioty. Jednak prawdziwy miłośnik majsterkowania potrzebuje znacznie więcej przestrzeni. Czy konieczność zbudowania większego garażu połączonego z domem oznacza od razu zmianę całego projektu i wielkie koszta? Otóż nie, jeśli garaż nie przylega do ściany nośnej budynku, to doświadczony architekt dość szybko poradzi sobie z jego przerobieniem i dostosowaniem go pod wymagania klienta.

Jakie skompletować projekt?

Przede wszystkim określić należy swoje potrzeby, względem garażu nie może na pewno ucierpieć funkcjonalność mieszkalna. Kwestia przejścia między garażem a domem to również kolejna warta uwagi rzecz. Wiele osób umieszcza je po prostu z korytarza. Dobrze jest też zaplanować bliskość przejścia względem łazienki, w końcu po nawet rekreacyjnej amatorskiej pracy z narzędziami każdy marzy tylko o prysznicu. Pomoże to też uniknąć roznoszenia zanieczyszczeń po całym domu. Obok przejścia warto jest też zorganizować miejsce na wieszak lub niewielką szafkę na ubrania przeznaczone do pracy. Duża część osób w takich przypadkach rozprowadza również ogrzewanie również na terenie warsztatu, by długie zimowe wieczory mogły być wykorzystane w stu procentach.