Jak już na pewno zdążyliście zauważyć – większość projektów domów parterowych posiada garaż, który nie każdy chce mieć i który nie podoba się każdemu. Na szczęście architekci pomyśleli o wszystkich i również projekty domków parterowych bez garażu można znaleźć.

 

Dlaczego wiele osób decyduje się właśnie na taką opcję? Powodów jest kilka, ale te najbardziej popularne to chyba to, że ktoś woli postawić sobie mały garaż gdzieś obok lub na tyłach domu. Są też osoby, które nie posiadają samochodu i mieć go nie chcą, więc garaż w takim wypadku jest zbędny. Warto też podkreślić, że budowa domu bez wbudowanego garażu, to niższe koszty.

 

W grupie osób, które szukają projektu domów parterowych bez garażu są też takie, które posiadać go w swoim domu nie mogą, ponieważ działka jest zbyt mała. Dzieje się tak często, jeśli działka została podarowana lub jeśli nie ma tyle funduszy, aby kupować coś dużego, a chce się mieszkać w konkretnym miejscu.

 

Garaż nie zawsze musi być wbudowany w dom. Można zrobić sobie garaż wolnostojący, w trochę innym miejscu. To już jest bardzo indywidualna kwestia. Projekty czekają gotowe, gdyby ktoś jednak był zainteresowany.