Czy narzuta na łóżko może odmienić wnętrze?

Czy narzuta na łóżko 20% taniej to zwykły przedmiot?  I tak i nie. Dla jednych to rzecz codziennego użytku, dla innych, kochających aranżacje wnętrz, prawdziwa ozdoba i powód do dumy. Ile kolorów, tkanin i producentów, z taką różnorodnością możemy spotkać się przy wyborze i kupnie nakrycia. Narzuta na łózko to również idealny pomysł na prezent.

Funkcje narzuty na łóżko

– zabezpiecza rozłożoną na łóżku pościel przed kurzem i brudem

– okrywa, jak koc lub kołdra, można wybrać grubszy, cieplejszy materiał na zimę, a lżejszy na lato

– czyni pomieszczenie przytulniejszym.

Czym kierować się przy wyborze narzuty?

Głównie rodzajem materiału i jakością wyprodukowania. Najczęściej wybierana jest bawełna z domieszką innych włókien, które nie uczulają. Ważne jest to w pokoju dziecięcym, w którym mieszka alergik. Dla pełnego relaksu, chcąc osiągnąć efekt miękkości można wybrać plusz, mikrofibrę lub wełnę.

Materiał może być pikowany lub gładki. Narzuta może być jednostronna lub dwustronna. Trzeba wziąć pod uwagę także metody czyszczenia i prania (należy stosować się do informacji producenta). Ważne jest to przy posiadaniu małych dzieci, gdzie będzie można spodziewać się plam po jedzeniu lub piciu. Także posiadając zwierzęta domowe, pies lub kot lubiący spać na łóżku może niechcący podrapać wymyślne wzory, frędzle czy cekiny. Osoby , które nie lubią prasować zapewne wybiorą materiały niegniotące. Tkaniny śliskie będą się zsuwać podczas użytkowania. Przed zakupem narzuty należy zmierzyć łóżko i przemyśleć, na jaką długość  ma ona zwisać po bokach. Każdy ma prawo wybrać co mu się podoba, włącznie z długością i szerokością. Możliwości jest wiele. Jeśli chcesz wyeksponować piękne metalowe łóżko oczywiście można to zrobić, wybierając narzutę zakrywającą jedynie pościel.

Paleta barw ma szeroki wybór. Od jasnych, powiększających optycznie pomieszczenie, przez stonowane kolory, jednobarwne stylizacje, po trójwymiarowe, rażące ostre kolory.

Poza funkcją praktyczną przykrycia naszego łóżka, narzuta na łóżko odmienia wnętrze. Szczególnie w małym pokoju, gdzie  łóżko, czy kanapa zajmuje dużą jego część. Można bawić się barwami i wzorami, poprawiać sobie humor i dobierać inne elementy wystroju. Wszystko kwestia gustu. Łóżko jako meritum sypialni z całym wyposażeniem służy do odpoczynku. Musi być idealnie przez nas dobrane, by pozwalało się zrelaksować. Dodatkową opcją jest zakup eleganckich, ozdobnych poduszek w tym samym stylu, co narzuta. Magiczny efekt końcowy murowany.